Jak profesjonalne biuro rachunkowe może pomóc w sporządzaniu deklaracji PIT?

Luty to znienawidzony okres w życiu większości podatników. Dzieje się tak, ponieważ miesiąc ten rozpoczyna czas, w który należy dokonać rozliczenia za poprzedni rok podatkowy. Postęp technologiczny sprawia, że obecnie możemy to zrobić przez internet, jednak w dalszym ciągu wiele osób napotyka na problemy i pewnego rodzaju niejasności. Gdzie zgłosić się o pomoc w takich przypadkach? Czy profesjonalne biuro rachunkowe może nam pomóc w sporządzeniu deklaracji PIT? Odpowiadamy.

Czym jest PIT-11 i jakie są sposoby na wypełnienie deklaracji podatkowej?

PIT-11 to dokument stanowiący podstawę rocznego rozliczenia podatku za rok poprzedni. Znajdziemy w nim informacje o naszych przychodach, dochodach oraz kosztach, a także zaliczkach pobranych na podatek dochodowy od osób fizycznych. Deklaracje PIT można złożyć samodzielnie w urzędzie lub za pośrednictwem specjalnego portalu rządowego.

Może się jednak okazać, że wypełniony przez nas dokument zawiera błędy, dlatego jeszcze lepszym sposobem jest powierzenie PIT-u profesjonalistom, takim jak https://biuro-ksiegowe.wloclawek.pl, którzy specjalizują się w księgowości i podatkach. Bezbłędne wypełnienie deklaracji uchroni nas przed nieprzyjemnościami i wezwaniem na rozmowę do właściwego dla nas Urzędu Skarbowego.

Jak wygląda sporządzanie deklaracji PIT w biurze rachunkowym?

Zdecydowanie się na skorzystanie z usług profesjonalnego biura rachunkowego na pewno pozwoli nam zaoszczędzić czas i nerwy oraz zagwarantuje bezbłędne wypełnienie dokumentu. By tak się stało, należy udać się do wybranego biura rachunkowego z deklaracją PIT-11 oraz informacjami na temat innych przychodów i kosztów, które uzyskał oraz poniósł w ubiegłym roku podatkowym. Nie należy zapominać również o informacjach na temat ulg podatkowych, z których chcemy skorzystać. Wiele biur rachunkowych umożliwia przesłanie niezbędnych dokumentów drogą mailową, co wyjątkowo ułatwi współpracę.

Wiele osób zastanawia się, jak długo trwają formalności w przypadku skorzystania z usług biura rachunkowego. Większość profesjonalnych firm potrzebuje około pół godziny na sporządzenie zeznania, jednak warto wcześniej upewnić się, czy wybrane przez nas biuro rachunkowe nie jest wyjątkowo oblegane i nie będziemy musieli poczekać w kolejce. Nie należy również czekać z wizytą w biurze do ostatniej chwili, bowiem im szybciej złożymy deklarację, tym szybciej możemy liczyć na ewentualny zwrot podatku.

Jakie są zalety korzystania z usług biur rachunkowych?

Decyzja o skorzystaniu z usług biura rachunkowego to przede wszystkim komfort i ogromna wygoda. Należy przy tym pamiętać, że wypełnienie deklaracji nawet dla osoby, która zajmuje się tym zawodowo to dość pracochłonne zajecie, które w przypadku laików potrafi wydłużyć się jeszcze bardziej.

Podatnik, który zdecyduje się na taką współpracę, nie musi również obawiać się ewentualnych błędów w rozliczeniu wszystkich ulg, z których może skorzystać. Takie profesjonalne podejście uchroni nas nie tylko przed błędami, ale również ich konsekwencjami w postaci konieczności składania wyjaśnień w urzędzie, a nawet płacenia kary za błędne wypełnienie deklaracji.